שאלות ותשובות

מה גודל הדירה החדשה שאקבל?
מדיניות ההתחדשות העירונית בעיר  מדברת על תמורה ממוצעת שתעמוד על 12 מ"ר שטח בנוי. בנוסף, מרפסת בשטח ממוצע של 12 מ"ר וחניה תת קרקעית. ניתן לראות
כאן את מסמך המדיניות להתחדשות עירונית.

האם בעלי הנכסים צריכים לשלם עבור פרויקט התחדשות העירונית?
לא, בפרויקטים של התחדשות עירונית לרוב, ההוצאות והמיסים חלים אך ורק על היזם/קבלן שבונה את הפרויקט. בעלי הנכסים אינם משתתפים באף הוצאה. עם זאת, יש לבחון את הנושא לעומק טרם חתימת ההסכם, באמצעות בעלי המקצוע המלווים את בעלי הנכסים , ולעגן את כל זכויותיכם בהסכם.

כמה תעלה תחזוקת הבניין החדש לאחר הליך של התחדשות עירונית?
כידוע תחזוקה של מבנה חדש גבוהה יותר מבניין ישן בגלל שמדובר ביותר דיירים, תחזוקה של מעלית ועוד ומשכך לרוב דמי וועד הבית יהיו גבוהים יותר. בהתאם למדיניות העירייה יהא על היזם/הקבלן להקים קרן תחזוקה לתקופה של 5-10 שנים שבה יהא על היזם/ הקבלן לשלם לדיירים את דמי התחזוקה.

כמה חתימות צריך כדי לצאת לפרויקט של התחדשות עירונית ?
כשמדובר בפינוי בינוי יש צורך בהסכמה של 80% מהדיירים ואילו בתמ״א 38 די בהסכמה של 67%.

האם אוכל למכור את הדירה תוך כדי התהליך ?
אין מניעה למכור את הנכס לכל אורך הפרויקט בהתאם להסכמות עם היזם.

מה עושים עם דייר סרבן?
במידה ומדובר בסירוב שאינו מוצדק ולא נראה כי יש פתרון באופק, ניתן להיעזר במנהלת  ו/או במרכז הגישור וכן בכלים משפטיים על פי חוק, באמצעות עו"ד מלווה ופניה לערכאות משפטיות . אולם, ההמלצה טובה ביותר  היא בראש ובראשונה לנסות ולדבר עם אותו דייר סרבן! להבין  מדוע הוא מסרב לקדם את הפרויקט. לא מעט פעמים ניתן לפתור את הסירוב באמצעות שיח, גישור והבנת הצרכים של אותו דייר סרבן ובכך להימנע מהליכים משפטיים, אשר בסופו של דבר מסרבלים את ההליך ומאריכים אותו.

*ט.ל.ח
מובהר כי האמור במסמך זה לעיל אינו מהווה כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מובא כמידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במסמך זה הינה על אחריות הקורא בלבד. מובהר כי כל האמור במסמך זה בכל נושא התכנון כפוף לסמכות ולשיקול הדעת של גורמי התכנון המוסמכים.

כתובת: מתחם הידידות, אברהם הלל 10
טלפון: 073-240-9747
דוא״ל: haminhelet@ramla.muni.il