איך רמלה תראה בעתיד?

תוכנית אב להתחדשות עירונית

רוצים להשפיע על איך רמלה תראה בעתיד? כיצד יראו הפארקים, השבילים, בתי הספר והכבישים?
פה תוכלו להתעדכן, להשתתף ולהשפיע על התכנון.

עיריית  רמלה  ורשות מקרקעי  ישראל (רמ"י) מקדמות תוכנית אב להתחדשות עירונית

היבטים מרכזיים בהם תעסוק התכנית:

התכנית תיתן ראיה כוללת של ההתחדשות העירונית ברמלה. המטרה היא לזהות את החוזקות הקיימות בשכונות, להעצים אותן, ולטפל בחולשות. התכנית תקבע באיזה אופן יחודשו הבניינים, אילו רחובות יורחבו, ואיך משפרים את השטחים הציבוריים ואת הקשר בין מבני הציבור.

מהי תוכנית אב/ מדיניות?

תכנית אב להתחדשות עירונית נועדה לתת מסגרת תכנונית, ולקבוע איך יתפתח המרחב כולו מבחינת היקפי וסוג בינוי, מוסדות ציבור, תשתיות, שבילי הליכה, שירותי מסחר ותעסוקה, השטחים הפתוחים ועוד.​התכנית תקבע הנחיות על פיהם יזמים יוכלו לקדם תכניות נקודתיות למתחמי מגורים באופן שישפר את איכות החיים של הדיירים וגם ישפיע ויטיב על התפתחות כלל השכונה.

שלבים בקידום התכנון

העירייה וצוות התכנון עושים מאמץ לקדם את התכנית ביעילות, על מנת להשלים את התכנון בטווח של כשנה. זאת על מנת לספק כלים שיאפשרו לקדם תכניות נקודתיות באופן מהיר ומותאם יותר.

איך אני יכול/ה להיות שותף/ה?

בניית תוכנית אב משמעותית לתושבי העיר תעשה בשיתוף התושבים/כחלק מתהליך של "תכנון משתף" – במקביל לכל שלבי התכנון.​ צוות התכנון ייפגש עם התושבים ובעלי העניין הרלוונטיים, על מנת ללמוד על המצב הקיים היום להבין את ההזדמנויות הקיימות, למפות את הצרכים והחולשות שיש לטפל בהן ולתת להן מענה.​

התושבים ובעלי העניין השונים יהיו שותפים לגיבוש תמונת העתיד, ולבניית סל הכלים שיאפשר לממש את ההתחדשות באופן הטוב ביותר. כל זאת, במטרה לייצר את התכנית המתאימה ביותר, ולקדם פיתוח וצמיחה מירבית תוך שמירה על הזהות המקומית.

כדי להבין בצורה טובה יותר את הצרכים שלכם ושתתחילו להיות שותפים בתהליך נודה למילוי השאלון מטה

לחצו כאן למילוי השאלון

כתובת: מתחם הידידות, אברהם הלל 10
טלפון: 073-240-9747
דוא״ל: haminhelet@ramla.muni.il