שאלות ותשובות


מה עלי לעשות כדי להתחיל פרוייקט ברמלה ?
יש לפעול ע"פ מדיניות העירייה ונוהל היזמים המפורסם באתר, להגיע למנהלת לצורך פגישה ראשונית.


מה המדיניות העירונית לגבי גודל הדירות ?
מדיניות ההתחדשות העירונית בעיר  מדברת על תמורה שתעמוד על 12 מ"ר שטח בנוי. בנוסף, מרפסת בשטח ממוצע של 12 מ"ר וחניה תת קרקעית. מסמך המדיניות להתחדשות עירונית מופיע באתר העירייה.

תחזוקת הבניין החדש לאחר הליך של התחדשות עירונית?
בהתאם למדיניות העירייה יהא על היזם/הקבלן להקים קרן תחזוקה לתקופה של 5-10 שנים שבה יהא על היזם/ הקבלן לשלם לדיירים את דמי התחזוקה.

מה עושים עם דייר סרבן?
במידה ומדובר בסירוב שאינו מוצדק ולא נראה כי יש פתרון באופק, ניתן להיעזר במנהלת  ו/או במרכז הגישור וכן בכלים משפטיים על פי חוק, באמצעות עו"ד מלווה ופניה לערכאות משפטיות . אולם, ההמלצה טובה ביותר  היא בראש ובראשונה לנסות ולדבר עם אותו דייר סרבן! להבין  מדוע הוא מסרב לקדם את הפרויקט. לא מעט פעמים ניתן לפתור את הסירוב באמצעות שיח, גישור והבנת הצרכים של אותו דייר סרבן ובכך להימנע מהליכים משפטיים, אשר בסופו של דבר מסרבלים את ההליך ומאריכים אותו.

*ט.ל.ח
מובהר כי האמור במסמך זה לעיל אינו מהווה כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מובא כמידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במסמך זה הינה על אחריות הקורא בלבד. מובהר כי כל האמור במסמך זה בכל נושא התכנון כפוף לסמכות ולשיקול הדעת של גורמי התכנון המוסמכים.